Delite
Ići dole
Admin
Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.02.2018
Pogledaj profil korisnikahttp://ono-sto-nas-cini.forumotion.me

POSTOJANJE PRVI DIO

taj Sre Feb 28, 2018 5:49 pm
Postojanje? Da li iko od zna kako smo postali, nastali sve jedno?

Svi svesni da smo odnekud nastali, da li je to evolucija kao sto smo ucili ili nas je sam Bog napravio po svom obliku? To niko nikad nije mogao da otkrije.
Evolucija je jedina razumna stvar, ali opet zasto onda nisu nasi preci podvrgnuti toj evoluciji nego su ostali ono sto jesu? Istina je da smo jako slicni, ali zasto je njih evolucija zaboravila? Opet gledajuci istoriju i neke podatke, ko zna koliko zapravo postoji planeta zemlja? Postoje razne iskopine koje su stare hiljadama godina ako ne i koji milion, naucnici se trude da otkriju nase postojanje. Mislim da to nikada nece uspjeti. Jer nema bas dokaza da je covjek nastao od majmuna, kao sto nema dokaza da nas je i nas same Bog stvorio kako se kaze po svom liku. Znam da se dosta vas nece sloziti samnom! Ali i sam sebe dovodim u tu dilemu da saznam odakle mi dolazimo, odakle zapravo poticemo. Jedna od mnogih spekulacija kaze da je nasa planeta poslije izumiranja dinosaorusa bila bogata raznim rudama, gorivima itd. Pitanje je sta je pobilo ta velicanstvena bica, najveca stvorenja koja su hodala zemljom. Mislim da ce naucnici naci neke podatke ako se ikada otopi led na sjevernom polu. Kazu da je kometa pobila ih, nekako logicki to nije moguce, koliko god da je bila kometa opet bi samo jedan dio planete zemlje mogao teorecki da opustosi. Primjer je kad udaris kamen u loptu (koja je napola ispumpana) samo dio lopte bude ulupljen i talas samo pola lopte zakaci dok to trenje se dosta manje prenosi na drugi dio lopte. Tako da teorecki je tesko izvodljivo.
Sledeca stvar koja i te kako jeste upecatljiva jeste masovna erupcija vulkana. Masovna erupcija vulkana koja je moje misljenje bila lancana. Velika kolicina lave koja prekrila ta jadna bica nije mogla da ih potpuno sagori jer nema dovoljno kiseonika, svi znamo sta se desava kada drvo ostane bez kiseonika, ono se ugljenise. Tako je i bilo sa dinosaurusima. Zato danas imamo dobro ocuvane fosile. E sada da se vratrimo temi kojoj nikada nema kraja!  

KAKO JE NASTAVO COVJEK

To je tema o kojoj ni najveci umnici svijeta nemogu da ogonetnu a ne ja. Ja cu samo da iznesem neke stvari koje se meni cine nekako logicne. Kao sto sam rekao da je nasa planeta zemlja bila nekada bogata rudama i raznim gorivima, a posebno zlatom.
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu